Hledáte inspiraci nebo další impulz pro Vaši práci? Chtěli byste přivítat u Vás ve firmě někoho, kdo Vám dá upřímnou zpětnou vazbu na fungování Vašeho týmu nebo firmy? Nebo byste naopak rádi vyrazili mimo svou bublinu, šli se podívat do nějaké jiné firmy a porovnali svou úroveň agility s ostatními?

Pokud jste si alespoň na jednu otázku odpověděli ANO, tak je „výměnný program“ určený právě pro Vás. Cílem je propojovat firmy, vzájemně sdílet zkušenosti a obohacovat se navzájem.

Jak návštěva probíhá?

Jednoduše a bez jakýchkoliv formalit. Kontaktujete firmu, která se Vám líbí a nabízí výměnu. Zbytek závisí již jen na Vás. Bývá dobrým zvykem být nejen v roli návštěvníka, ale také v roli hostitele. Každý z nás se má čím pochlubit, tak proč toho nevyužít! Pokud se však domluvíte jinak, je to jen na Vás…

Typická „delegace“ zahrnuje 3-4 lidi, kteří vyrazí na návštěvu do jiné firmy. Je dobré vybrat vhodný mix lidí (SM, PO, Šéf vývoje, DevOps, …) a zvolit den, kdy začínají nebo končí Sprinty, ať toho vidíte co nejvíce. Takový typický harmonogram návštěvy může vypadat třeba nějak takto:

09:00 Start
09:30 Daily standup – tým 1
09:45 Daily standup – tým 2
10:00 Backlog Refinement
11:00 Společný oběd
12:00 Review
13:00 Retrospektiva
14:00 Planning
15:00 Scrum of Scrums
16:00 Volná diskuse
17:00 Uzavření a zpětná vazba

Které firmy jsou zapojeny?

Kompletní seznam firem včetně kontaktních osob je k dispozici na zvláštní stránce, která je chráněna heslem. Přístup ke kontaktům mají pouze firmy, zapojení do programu.

Pokud máte zájem se do výměny zapojit, napište nám, my vaši firmu přidáme do seznamu a ihned můžete začít těžit ze znalostí a zkušeností ostatních.