Skip to content

S CzechAgile o… #1

O 20. výročí agilního manifestu a novém Scrum Guidu

Srdečně vás zveme na první live stream pod hlavičkou #CzechAgile, který jsme, tak trochu symbolicky,  naplánovali při příležitosti dvou významných akcí pro agilní komunitu.

:point_right: Před dvaceti lety se sešlo 17 vizionářů v Aspen Room v Snowbirdu v Utahu v USA a společně se shodli na základních zastřešujících tezích při agilním vývoji softwaru, z nichž posléze vzešla formulace agilního manifestu.

:point_right: V listopadu 2020 vyšla další aktualizovaná verze dokumentu Scrum Guide. Pokud ji nechcete číst v originále, máme pro vás dobrou zprávu! Momentálně finišujeme s překladem a už brzy bude dostupná i česká verze.

V diskuzi s představiteli české agilní scény budeme diskutovat o významu obou dokumentů a o jejich vývoji v čase. Současná pandemie silně otestovala hranice jejich principů. Jak jsme obstáli? Společně probereme hlavní změny a jejich dopady v praxi.

Připojte se k nám, těšíme se na vaše dotazy.

Na koho se můžete těšit

Pozvání do našeho virtuálního studia přijali:

Karel Smutný

Karel je týmový a organizační kouč a Professional Scrum Trainer™ u Scrum.org. Více než 10 let pomáhá organizacím s adopcí Scrumu, za tuto dobu spolupracoval s více než 70 týmy. Specializuje se na Large Scale Scrum, tj. organizační design a více-týmovou spolupráci, Scrum Patterns a Extreme Programming.

Jarek Procházka

Jarek se společně s firmami a jejich lídry snaží budovat agilní a inovační kulturu tam, kde to dává smysl a kde jsou tomu lidé nakloněni. Zkušenosti sbíral přes 16 let v různých rolích (od vývojáře, přes projekťáka a produkťáka až po agilního kouče) v inovačních a agilních projektech a transformacích v mnoha malých a středních českých firmách, velkých mezinárodních korporacích i českých institucích. Jeho přístup je hodně o spolutvorbě s týmy, koučování, mentoringu, stínování, hrách a simulacích.

Co je S CzechAgile o…

Dvouhodinová moderovaná platforma určená pro diskuzi zajímavých témat z agilního světa – můžete se těšit na zajímavé hosty, kterým můžete položit vlastní dotazy týkající se tématu.

Kdy

středa 17. března 2021 16.30–⁠18.30

Už je po – záznam najdete níže.

Kde

Online – odkaz ke sledování si zajistíte registrací níže.

Kdo jsme

Jsme komunita nadšenců spoluvytvářející inspirativní prostor pro hledání odpovědí na naše otázky. Kromě tohoto pořadu provozujeme Agilní kalendář nebo Marketplace – platformu pro výměnu zkušeností mezi firmami.

Registrace

Zaujalo vás to? Výborně, teď už se stačí pouze registrovat pomocí formuláře níže.

Bližší informace ke sledování streamu obdržíte na zadanou emailovou adresu zhruba den až dva před akcí.

Už je po! Pokud nám ale necháte kontakt, budeme vás předem informovat o další akci a dění kolem komunity CzechAgile.

Organizace

Live stream pro vás pod hlavičkou CzechAgile připravují:

Jaroslava Ceplechová

zajištění akce

Peter Sedlařík

moderátor, zajištění akce

Záznam

Nestihli jste to? Nevadí, níže najdete z celé diskuze záznam. 

Napadá vás k obsahu otázka? Neváhejte dát pod video komentář.